פרסומים ופסקי דין

4 שנות מאסר וכ-12 מיליון שקלים נגזרו על בעל חברת דלק בעבירות מס והלבנת הון

48 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 440,000 שקלים נגזרו על ברק גאון, בעליה ומנהלה של ספקית הסולר 'בר גאון אנרגיה', במסגרת הסדר טיעון מול רשות המסים בגין עבירות מס והלבנת הון. במסגרת ההסדר יועברו לקופת המדינה, כ-12 מיליון שקלים נוספים מקופת החברה, עבור העבירות שביצע גאון.

על פי כתב האישום, הורשע גאון בקיזוז והפצת חשבוניות פיקטיביות שסכום המס הנובע מהן עומד על כ–14 מיליון שקלים וכן, בעבירות של הלבנת הון בהיקף של כ-15 מיליון שקלים. העבירות התבצעו במסגרת פרשייה רחבת היקף שחקירתה מכונה 'זאב בודד', המשותפת לחקירות מע"מ ת"א, חקירות מס הכנסה מרכז והיחידה למאבק בפשיעה כלכלית בלהב 433. גאון, הורשע בכך שהפיץ חשבוניות פיקטיביות לחברות אחרות לפיהן כביכול מכר להן מיליוני ליטרים של דלק בעסקאות שלא התבצעו בפועל וכן, כי קיזז חשבוניות בספרי החשבונות שלו במטרה להקטין את חבותו במס ולקבל החזרי מס נוספים בשווי מיליוני שקלים.

בין "לקוחותיו" של גאון באותה פרשה מופיעה אחת החברות הקבלניות הגדולות בארץ - 'א.י.ל. סלע' שבעליה, אלי סלע, הורשע במסגרת הסדר טיעון כי הגדיל באופן מלאכותי את כמויות הדלק שרכש מ'בר גאון אנרגיה'. סלע הואשם, כי קיבל החזר על מס הבלו באמצעות הפטור המוקנה לו על פי חוק, כאשר הכספים העודפים הולבנו באמצעות הגשת דיווחים כוזבים של החברה על כמות דלק שכביכול נרכשה. לפני כחודשיים נגזרו על סלע 18.5 חודשי מאסר בפועל, 9 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 250,000 שקלים, במסגרת הסדר הטיעון שכלל קנס של רבע מיליון שקלים נוספים שישולמו על ידי החברה וכן חילוט של כ-2.2 מיליון שקלים, המהווה את מלוא הסכום המיוחס לו בעבירות על חוק איסור הלבנת הון. בנוסף, וכחלק מההסדר, הוסרו על ידי סלע והחברה מלוא המחדלים הפליליים והאזרחיים בשווי של כ-33 מיליון שקלים.

חזרה