פרסומים ופסקי דין

כתבי אישום כנגד עשרות חשודים המואשמים במכירת חשבוניות פיקטיביות למאות עסקים מתחום הבנייה

שלושה כתבי אישום הוגשו כנגד ארגון פשע ממזרח ירושלים, באשמת קשירת קשר לביצוע תכנית עבריינית למכירת חשבוניות מס כוזבות באמצעותן סייעו לאחרים, תמורת עמלה, להתחמק מתשלומי מס ומע"מ בהיקף של 600,000,000 שקלים ותוך הלבנת הון בהיקף של כ-140,000,000 שקלים.

על פי עובדות כתב האישום, הפעיל הארגון מנגנון מסודר להקמת חברות קש, שדרכן נמכרו חשבוניות מס פיקטיביות למאות עוסקים מכל הארץ, בעיקר בתחומי הבנייה, שביקשו להקטין את חבותם במס באופן מלאכותי באמצעות קיזוז הוצאות בדוחות המע"מ. חברי הקבוצה יצרו לכל חברת קש תשתית לוגיסטית מורכבת ומסועפת, שאף כללה פרוטוקולים דמיוניים של ישיבות הועד המנהל כביכול, והעמידו בראשן "קופים" – לרוב תושבי מערב ירושלים שנקלעו למצוקה כלכלית וקיבלו משכורת חודשית קבועה מחברת הקש שעמדו בראשה, תמורת סיועם לעבירות ושתיקתם.

שיטות הפעולה המוקפדות של הארגון בשילוב היקפי העבירות חסרי התקדים שביצע, הפכו את החקירה הסמויה שנוהלה במשך כשנה על ידי יחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים והיחידה המרכזית של משטרת ירושלים, יחד עם יחידת יהלום למאבק בפשיעה מאורגנת שהצטרפה בהמשך החקירה, למורכבת במיוחד.

הכנסותיהם של חברי הארגון ממכירת החשבוניות הפיקטיביות הופקדו בחשבונות בנק בבנק הדואר שנרשמו על שם חברות הקש, כאשר מנהל סניף בנק הדואר וסגנו איפשרו להם למשוך כספים מחשבונות שלא בבעלותם בהיקפים של 200,000-400,000 שקלים ביום וזאת, תוך הפרת הכללים וההנחיות שעל פיהם היו אמורים לפעול. בתמורה, לסיוע נרכשו מוצרים שנמכרו בסניף הדואר בשווי כספי גדול ובכך זיכו את הסניף בתואר "סניף מצטיין".

חזרה