פרסומים ופסקי דין

הרשות להגבלים עסקיים הגישה כתב אישום על תיאום מכרז בין יזמי נדל''ן ברכישת קרקע

רשות ההגבלים העסקיים הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים כתבי אישום העוסק בתיאום מכרז בין יזמי נדל"ן, כנגד אנשי העסקים אהרון איינזברג, פסח אייזנבך, אברהם צינוירט ועורך הדין חיים נובוגרוצקי.

כתבי האישום מתייחסים לאירוע, שבמרכזו תיאום מכרז בין שתי קבוצות של יזמי נדל"ן לרכישת קרקע בשכונת גאולה בירושלים. במאי 2007 יצאה חברת בת של הסוכנות היהודית בהליך התמחרות למכירת כשישה דונם בשכונה. על פי כתב האישום החשד הוא, כי בטרם החל המכרז, הסכימו הצדדים כי קבוצת צינוירט-אייזנבך תשלם 1.2 מיליון דולר לקבוצת אייזנברג, בתמורה לכך שקבוצת אייזנברג לא תתחרה במכרז ותדאג לכך שגם המתמודדים האחרים לא יתחרו בקבוצת צינוירט-אייזנבך.

על פי כתבי האישום, לאחר שהצדדים הגיעו להסכמות הלא חוקיות הם פנו לעו"ד חיים נובוגרוצקי על מנת שזה יעלה אותן על הכתב. על פי כתבי האישום, ההסכם הלא חוקי היה מוסווה כ"פירוק שותפות", למרות שכלל לא התקיימה שותפות בין הצדדים. עוד על פי כתב האישום הצדדים התחייבו לשמור על ההסכמות בסודיות והסתירו את ההסכם המקורי במשרדו של עורך הדין. בסופו של יום, ובהתאם לתיאום הנטען בכתב האישום, קבוצת צינוירט זכתה בקרקע תמורת סכום של כ- 8.5 מיליון דולר.

אייזנבך, צינוירט ואייזנברג מואשמים בעבירות של היותם צד להסדר כובל בנסיבות מחמירות. בנוסף מואשמים אייזנבך וצינוירט בעבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. 

מלבד כתבי האישום שהוגשו, הגיעה הרשות להסדר טיעון עם המתווך בהסדר, דוד מינצברג. במסגרת הסדר הטיעון הוסכם על עונש של 4 חודשי עבודות שירות כנגד מינצברג וקנס של 50,000 שקלים.

חזרה